3D brýle PULFRICH                   obj. kód: Pul-01

Astronom Carl Pulfrich, po kterém je pojmenovaný optický klam těchto 3D brýlí s jedním tmavým a druhým jasným filtrem, byl slepý na jedno oko a nikdy tak nemohl vidět účinek pojmenovaný po něm. Nicméně tento německý vědec zabývající se optikou přišel na to, že by za určitých okolností vznikla 3D iluze. Základ pro 3D Pulfrich brýlovou sledovací techniku je ten že obraz viděný přes jasnou čočku dorazí do mozku mírně rychleji než obraz viděný přes tmavou čočku. Sledováním vhodně zaznamenaného filmu nebo videa, kdy je kamera v neustálém vodorovném pohybu tak vzniká dojem 3D efektu.

Tradiční tmavý a jasný Pulfrich je ke spatření v televizním vysíláním a video prezentacích. V minulosti např. známý pořad Tutti Frutti - erotický kvíz.

V současné době tuto technologii můžete sledovat např. na jednom TV kanále v nabídce programů digitálního vysílání O2 TV.
Výhodou této technologie je, že diváci, s brýlemi i bez brýlí, mohou sledovat perfektně čistý obraz. Navíc ti, kteří si nasadí tyto 3D brýle, uvidí obraz v plastické třírozměrné podobě.

Pozn.: Pro 3D Pulfrich musí mít kamera schopnost záznamu alespoň 60fps-tedy 60 obr.za sec.

3D brýle O2 TV
ilustrační foto - 3D brýle OTV

 

Ceník 3D brýlí Pulfrich:
uvedené ceny včetně DPH

                     1 ks  - cena 35,-Kč / ks
                     5 ks  - cena
30,-Kč / ks
                   10 ks  - cena
28,-Kč / ks
                   20 ks  - cena
25,-Kč / ks

 větší množství dle dohody

Obj. kód Pul-01

 

 

objednat

3D SHOP...
3D shop - vstoupit do detailu tohoto zboží...

e-mail, telefonicky..
pravidla objednávek e-mailem či telefonicky

dostupnost: skladem

aktualizace: ...